فنر کششی

verified_user

فنر کششی (TENSILE SPRINGS)

فنرهای کششی یکی از انواع فنر ها است که سیم‌های محکم پیچیده شده‌ای هستند که برای کار با کشش طراحی شده‌اند. این فنرها معمولا خیلی محکم پیچیده می‌شوند و این فنر وقتی از نزدیک به هم بخورد در حال استراحت است. فنر کششی از اصل یک بدنه فنری مستقیم پیروی می‌کند که با انتهای باز یا بسته ساخته شده است.

verified_user

از فنرهای کششی چه استفاده میشود؟

فنرهای کششی اغلب در ساز و کارهای مبتنی بر اهرم مانند درب گاراژ استفاده می‌شوند و یکی از محبوب‌ترین انواع فنر هستند. آنها غالبا برای تامین نیروی بازگشت به اجزایی که در حالت تحریک شده گسترش می‌یابند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این فنرها برای ایجاد مقاومت در برابر نیروی کشش، انرژی را جذب می‌کنند.

کشش اولیه تعیین می‌کند که یک فنر چقدر محکم به هم پیچیده شده باشد. سیم پیچ‌های فنر به هنگامی که نیرویی وارد نمی‌شود در تماس با یکدیگر هستند، اما با حرکت اجزا در جهت خارج، سیم پیچ‌ها از هم جدا می‌شوند. ویژگی منحصر به فردی که این فنرها را از انواع دیگر فنرها متمایز می‌کند، فشردگی سیم پیچ‌های آنها است.

فنر های فشاری در مقایسه با فنرهای کششی، نوع آزادتری از فنر هستند. اندازه این فنرها از دستگاه‌های کوچک پزشکی تا فنرهای ترمز ماشین آلات آفرود که اندازه آنها به طور قابل توجهی بزرگ‌تر است، متفاوت است.

فروش فنر کششی
ساخت فنر کششی
تولید فنرهای کششی در کبیر فنر
تولید کننده و فروش فنرهای کششی در کبیر فنر
فنرهای کششی نیم قلاب در کبیرفنر
فنر کششی
نحوه کار فنر کششی
انواع فنرهای کششی در کبیر فنر
ساخت و فروش فنرهای کششی در کبیر فنر
verified_user

نحوه کار فنر کششی (TENSILE SPRINGS)

هنگامی که بار یا نیرو به فنر کششی وارد می‌شود، فنر به اندازه یک طول خاص کشیده می‌شود. در موقعیتی که هیچ نیرویی به فنر وارد نشده، حلقه‌های فنر چسبیده به یکدیگر هستند؛ اما هنگامی که حلقه یا قلاب جسمی به یکی از انتهای فنر متصل شود و این پیوست با نیرو هدایت شود، فنر کشیده می‌شود.

هنگامی که این اجزا از یکدیگر باز شوند، فنر سعی می‌کند حلقه‌هایش را نزدیک یکدیگر نگه دارد تا زمانی که نیرو متوقف شود و فنر بتواند به شکل اصلی خود بازگردد. این فنرها غالبا برای تامین نیروی بازگشت به اجزای گسترش یافته در موقعیت تحریک شده استفاده می‌شوند.

verified_user

کاربرد و خرید فنر کششی

فنرهای کششی یکی از اجزای اساسی بسیاری از لوازم خانگی می‌باشند که بدون بهره‌مندی از ویژگی‌های منحصر به فرد فنر نمی‌توانند کار کنند. با توجه به کاربردپذیری این فنرها، آنها در محصولات مختلف صنعت یافت می‌شوند.

از آنجا که این فنر می‌تواند در اندازه‌های متنوعی قرار بگیرد، در بسیاری از کاربردها استفاده می‌شود. به عنوان مثال در ربات‌های صنعتی، اجزای اصلی کالسکه، قفل درب، فضای داخلی و خارجی خودرو، مجموعه درب گاراژ، انبردست، کاربراتور، ترامپولین، دستگاه‌های شستشو، ماشین آلات کشاورزی، اسباب بازی‌ها، دستگاه‌های پزشکی مانند برانکارد و چراغ‌های جراحی و هزاران مورد دیگر استفاده می‌شوند. نوع خاصی از فنر کششی، معروف به فنر میلگرد است که دارای یک توقف محکم است.

در اصل این فنر، یک فنر فشاری با قلاب‌های مخصوص است. جهت مشاوره و خرید فنر کششی می‌توانید از طریق تماس با شرکت کبیر فنر با کارشناسان ارتباط کنید.

کاربرد فنر کششی
فنرهای کششی یکی از اجزای اساسی بسیاری از لوازم خانگی می‌باشند که بدون بهره‌مندی از ویژگی‌های منحصر به فرد فنر نمی‌توانند کار کنند.
فنر کششی فنر میلگرد
تولید فنر کششی فنر میلگرد در کبیرفنر
فنر کششی
ساخت فنر کششی در اندازه های متنوع در کبیر فنر
کاربرد فنر کششی
انواع فنر کششی
تولید کننده انواع فنرهای کششی در کبیرفنر
تولید کننده و فروش عمده انواع فنرهای کششی در شرکت فنرسازی کبیر
verified_user

انواع فنر کششی (TENSILE SPRINGS)

بسته به کاربردهای خاص، سبک و پیکربندی‌های مختلفی برای قلاب انتهای فنر در دسترس است. همچنین طیف گسترده‌ای از سایر قابلیت‌های اتصال مکانیکی مانند اتصال در پیچ وجود دارد. برای مثال می‌توان به نیم قلاب، حلقه‌های آلمانی، حلقه‌های انگلیسی، قلاب‌های کشیده، قلاب‌های جانبی، حلقه‌های جانبی، شاخه‌های پیچ و زنجیر پیچ اشاره کرد. اگر سیم پیچ‌های یک فنر کششی آسیب ببیند دیگر نمی‌تواند به حالت کششی اصلی خود برگردد.

بیشتر این فنرها از فلز ساخته شده‌اند. نوع دقیق فلز به میزان تنش در معرض فنر و همچنین شرایط خاص محیطی بستگی دارد. برخی از فلزات معمول مورد استفاده در ساخت فنر کششی شامل فولاد ضد زنگ، فولاد فنری، فولاد کم آلیاژ، آلیاژهای مس، آلیاژهای تیتانیوم و غیره هستند. هر نوع فلز مزایای مختلفی را به همراه دارد و با هزینه متفاوتی همراه است.

فنرهای کششی به خاطر استفاده گسترده‌ای که در زندگی روزمره ما دارند و در وسیله‌های زیاد و متنوعی از آن‌ها استفاده می‌شود، دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کاربرد و ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. در ادامه انواع فنر کششی را به شما معرفی می‌کنیم.

verified_user

فنر کششی قلاب دار

فنرهای کششی از طریق قلاب های موجود در دو سر خود به قطعات مختلف متصل می‌شوند. و عملکرد آن این گونه بوده که وقتی دو قطعه از یکدیگر فاصله می‌گیرند، این فنر، آن ها را به سمت یک دیگر می‌کشد. به این شکل که این فنر انرژی را در خود ذخیره کرده و به هنگام مقاومت در برابر نیروی کششی آنرا آزاد می‌کند. حلقه‌های این فنر عمدتا بصورت به هم چسبیده و بدون فاصله است و در دو سر خود، قلاب، حلقه، چشمی و یا اشکال هندسی دیگر برای اتصال به قطعات مختلف را دارا می‌باشد که با توجه به نقطه اتصال قطعه موردنظر شکل هندسی قلاب، فنر کششی قلاب دار طراحی و تولید می‌گردد.

با توجه به موارد توضیح داده شده درباره فنر کششی قلاب دار طبق آمارهای بررسی شده، اکثر شکست‌های این فنرها، مربوط به دو سر اتصال فنر است. بنابراین برای افزایش عمر فنر باید در این مورد دقت کرد که طراحی مسیر مفتول بدنه به سمت انتهای قلاب شده برای اتصال کاملا تدریجی و آرام بوده و از طراحی خم های تیز و با شعاع کمتر از یک و نیم برابر قطر مفتول در قلاب این فنر خودداری کرد.

مورد بعدی که باید در ساخت فنر کششی مورد توجه قرارداد، آبکاری فنرکششی است. چرا که این فنرها که استحکام آنها بالاتر 1000 MPA می‌باشد. آمادگی بالاتری برای تردی هیدروژنی و شکست ناشی از آن را دارند، بنابراین حتما باید قبل از استفاده  هیدروژن زدایی گردند.

فنر کششی قلاب دار با انواع مختلف قلاب با توجه به نیاز و نوع اتصال قطعه طراحی و تولید می‌شوند که در اینجا نمونه‌های از قلاب در این فنر را می‌توانید ملاحظه فرمایید.

فنر کششی
TENSILE SPRINGS
قلاب فنر کششی
فنر کششی کبیر فنر
شکل فنر کششی
فنر کششی دو سر قلاب
TENSILE SPRINGS
فنر کششی
تولید کننده فنرهای کششی قوی کبیر فنر
تولید کننده و فروش عمده انواع فنرهای کششی قوی در شرکت فنرسازی کبیر
تولید کننده انواع فنر کششی ورزشی در کبیر فنر
تولید کننده و فروش عمده انواع فنرهای کششی ورزشی در شرکت فنرسازی کبیر
تولید کننده انواع فنرهای کششی دو سر قلاب در کبیر فنر
تولید کننده و فروش عمده انواع فنرهای کششی دو سر قلاب در شرکت فنرسازی کبیر فنر
فنر کششی قوی
verified_user

فنر کششی قوی

فنر کششی قوی، فنرهایی هستند که در ساختن آن‌ها از مواد بسیار باکیفیت و موادی که خاصیت خاصی دارند، استفاده می‌شود. در این مدل فنر قدرت کشیدن و بازگشتن فنر به حالت اولیه خیلی زیاد و بالا است. کاربرد این نوع فنرها بسیار زیاد است و از آن در صنایع مختلف و حتی در ساختن درب خودکار و ساعت‌های مچی و… استفاده می‌شود.

verified_user

فنر کششی ورزشی

فنر کششی ورزشی جزو وسیله های ورزشی و تمرینی است که از آن برای افزایش دادن قدرت عضله‌ها، بهبود پیدا کردن تعادل بدن، بالا رفتن انعطاف پذیری بدن و همچنین تقویت شدن عضله‌ها در فعالیت‌های ورزشی استفاده می‌شود. جنس این نوع از فنرها معمولا پلاستیکی  و لاستیکی است که بسیار مقاوم و محکم هستند. از این نوع از فنرها در تمرین‌های مربوط به بدنسازی، تمرین‌های استقامتی و… استفاده می‌شود. دستگاه تولید فنر کششی نیز با سایر دستگاه‌های تولید فنر کمی متفاوت است‌.

verified_user

فنر کششی دو سر قلاب

همانطور که از اسم این نوع فنر کششی مشخص است این نوع فنر در دو سر خود دارای قلاب است و جنس این نوع از فنرها معمولا از مواد لاستیکی و پلاستیکی باکیفیت بالا است. در این نوع فنر در هر سر فنر دو دستگیره وجود دارد و می‌توان با استفاده از این دو دستگیره فنر را کشید. از فنر کششی دو سر قلاب برای تمرین‌های ورزشی و تقویت کردن عضلات و کمک کردن به انعطاف پذیری استفاده می‌شود.

verified_user

فنر کششی کوچک

فنر کششی کوچک، فنرهایی هستند که پرتابل‌اند و بیشتر استفاده آن‌ها در فعالیت ها و دستگاه‌های ورزشی است. ساخت این مواد با استفاده از مواد الاستیکی و پلاستیکی صورت می‌گیرد و اندازه‌ی آن‌ها کوچک است و قابل حمل هستند. یکی از مزیت‌های فنر کوچک این است که اندازه‌ی کوچکی دارند و می.توان به راحتی آن‌ها را حمل کرد. از این فنر در محیط‌هایی که کوچک هستند و فضایی که در اختیار شما است، محدود است، استفاده می‌شود. از نظر شکل ظاهری نیز شکلی حلقوی و یا استوانه‌ای دارند.

verified_user

فنر کششی بزرگ

با توجه به اسم این نوع فنر، اندازه خیلی بزرگی دارد و مقاومت تن نیز زیاد است همچنین در ساختن تن از مواد باکیفیت استفاده شده است. استفاده از این مواد با کیفیت باعث شده تا در برابر کشش و فشار این نوع فنر مقاوم باشد. از فنر کششی بزرگ از فنرها برای ساختن وسیله‌های مختلفی در زمینه‌ی ورزشی و بدنسازی استفاده شده است.

verified_user

فنر کششی صنعتی

فنر صنعتی کششی مدل بعدی از فنرهای کششی است که با توجه به اسمش در صنایع مختلفی کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد. موادی که در ساختن این مدل از فنرها استفاده می‌شود بیشتر موادی مثل برنج، فولاد، نیکل و… است. در صنعت خودروسازی، هوا فضا، صنعت نفت و گاز و.. هم از این فنر پرکاربرد بسیار استفاده می‌شود.

تولید کننده انواع فنرهای کششی بزرگ در کبیرفنر
تولید کننده و فروش عمده انواع فنرهای کششی بزرگ در شرکت فنرسازی کبیر
تولید کننده انواع فنرهای کششی کوچک در کبیرفنر
تولید کننده و فروش عمده انواع فنرهای کششی کوچک در شرکت فنرسازی کبیر
تولید کننده انواع فنرهای کششی صنعتی در کبیر فنر
تولید کننده و فروش عمده انواع فنرهای کششی صنعتی در شرکت فنرسازی کبیر
تولید فنر کششی بزرگ
verified_user

ساخت فنر کششی

فنرسازی کبیر براساس نیاز مشتری انواع فنرهای کششی را تولید می‌کند. تیم ما از متخصصان و پرسنل کنترل کیفیت برای اطمینان از برآورده شدن نیاز مشتری تشکیل شده که بر هر مرحله از تولید این فنرها نظارت دارند. به عنوان تولیدکننده، ما یک طبقه بندی استاندارد از فنرها در ابعاد مختلف داریم که از طریق فهرست ما ارائه می‌شود. فقط کافیست در مورد فنری که به دنبالش هستید با ما از طریق تماس، اینستاگرام و چت آنلاین در ارتباط باشید.

در میان مجموعه‌های مختلفی که به تولی  فنر مشغول هستند، شرکت کبیر فنر یکی از بهترین شرکت‌های ساخت فنر در تهران است که انواع مختلفی از فنرها را تولید می‌کند و برای استفاده و خرید شما در اختیارتان قرار می‌دهند. شما می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان کبیر فنر اطلاعات بیشتری را درباره‌ی این مورد به دست بیاورید. همچنین می‌توانید از طریق مشورت با مشاوران و کارشناسان فنری که میزان دارید را از میان انواع فنر شناسایی کرده و آن را برای استفاده خریداری کنید.

فرم سفارش ساخت فنر کششی

keyboard_arrow_up