فنر فشاری

verified_user

فنر فشاری (Compression SPRINGS)

فنر فشاری وسیله‌ای است که می‌تواند به عنوان عضوی ارتجاعی یا انعطاف‌پذیر نیز تعریف شود که عملکرد اصلی آن انحراف در اثر بار است و با برداشتن بار شکل اصلی خود را بازیابی می‌کند. همچنین برای ذخیره انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از زمانی که فنرها اعمال نیرو یا گشتاور را کنترل کردند و این خصوصیت به توانایی ذخیره و آزادسازی انرژی آنها اضافه شد، فنر فشاری در گستره وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار گرفتند.

فنر فشاری، فنر مارپیچ کویل باز هستند. یک سیم پیچ مارپیچ توسط نیرو فشار داده می‌شود. فنرهای فشاری در برابر نیروهای فشاری مقاومت می‌کند. همچنین در برابر نیروهای فشاری خطی، مقاومت نشان می‌دهد. 4 نوع مختلف برای انتهای فنر فشاری وجود دارد که بسته به آن ممکن است آخرین سیم پیچ انتهای فنر در طی فشار فعال نشود.

verified_user

اشکال مختلف Compression SPRINGS

فنر فشاری از متداول‌ترین فنرها هستند و می‌توانند در چندین صنعت مختلف مورد استفاده قرار گیرند. اکثر این نوع فنرها به شکل استوانه‌ای و خطی هستند، اما انواع دیگری از این فنر وجود دارد.

در اینجا چند نمونه از این نوع فنرها آورده شده است: فنرهای فشاری مخروطی شکل، بشکه‌ای شکل، ساعت شنی و فنر پیچشی مانند. طراحی را می‌توان به گونه‌ای تنظیم کرد که طیف وسیعی از الزامات مربوط به ویژگی فنر فشاری را برآورده کند.

تولید و فروش انواع فنرهای فشاری در شرکت فنرسازی کبیر
تولید اشکال مختلف فنر فشاری در کبیر فنر
سفارش فنرهای فشاری در شرکت فنرسازی کبیر
کبیرفنر تولید کننده انواع فنرفشاری
فروش فنرهای فشاری Compression spring
فنرهای فشاری، فنر مارپیچ کویل باز هستند. یک سیم پیچ مارپیچ توسط نیرو فشار داده می‌شود.
سفارش ساخت فنر فشاری در شرکت فنرسازی کبیر
فنر وسیله‌ای است که می‌تواند به عنوان عضوی ارتجاعی یا انعطاف‌پذیر نیز تعریف شود
اشکال مختلف فنر فشاری
ساختار فنر فشاری
کارکرد فنرهای فشاری
چگونگی عملکرد فنرهای فشاری
verified_user

ساختار فنرفشاری (Compression spring)

فنر فشاری غالبا از یک سیم بسیار بزرگتر ساخته می‌شوند و به اندازه همتایان کششی خود دچار آسیب نمی‌شوند. درجات مواد مصرف شده در فنر فشاری، کل دامنه از فولاد طبیعی فنر گرفته تا آلیاژهای نیکل، آلیاژهای تیتانیوم و آلیاژهای مس را پوشش می‌دهد.

verified_user

فنرهای فشاری چگونه عمل می کند؟

فنر فشاری هنگامی که در یک حالت کشیده قرار داشته باشد، در حال استراحت است و برای مقاومت در برابر نیروی فشاری طراحی شده است. این نوع فنر برای کار با بار فشاری طراحی شده است، بنابراین با وارد شدن نیرو به آن، فنر کوتاهتر می‌شود.

به طور کلی، فنرفشاری یا بر روی یک میله یا در داخل یک سوراخ قرار می‌گیرد. وقتی میله را روی این فنر قرار می‌دهید، آن را کوتاهتر می‌کنید. فنر به سمت عقب، بر خلاف جهت میله فشار وارد می‌کند و سعی می‌کند به طول اصلی خود برگردد. این نوع فنرها، مقاومت در برابر نیروهای فشاری را ارائه می‌دهند و در واقع یکی از کارآمدترین دستگاه‌های ذخیره انرژِی موجود هستند.

verified_user

ساخت فنر فشاری

هنگامی که نوبت به ساخت و استفاده از فنر فشاری می‌رسد، درک اصطلاحات قدرت و تنش مهم است. هر یک از اینها طول عمر فنر را تعیین می‌کند. برای این منظور، از ابعاد این فنر و الزامات تحمل بار و همچنین انحراف آن، برای تعیین تنش فنر استفاده می‌شود.

با توجه به فشرده شدن این نوع فنرها، سطح سیم پیچ در معرض فشار، تحت تاثیر تنش بیشتر قرار می‌گیرد. با این حال، هنگامی که این فنر شروع به انحراف می‌کند، باقیمانده فنر تنش بیشتری را به نام طیف تنش عملیاتی تحمل می‌کند.

verified_user

کاربرد Compression spring

فنر فشاری در بسیار از محصولات و ماشین‌آلات مختلف از جمله، تشک، ساعت و تلفن همراه یافت می‌شوند. ما در زندگی روزانه از این فنر استفاده می‌کنیم. برخی از دیگر اجزایی که از انواع فنر فشاری استفاده می‌کنند شامل: شیرآلات، قفل درب‌ها، راه آهن، سوئیچ‌های الکتریکی، پرس‌های بزرگ مهر زنی، دستگاه‌های پزشکی، وسایل الکترونیکی، دستگاه‌های اندازه‌گیری حساس و خودکارها هستند.

تولید کننده انواع فنرهای فشاری باکیفیت
ساخت فنر فشاری در شرکت فنرسازی کبیر
ساخت انواع فنرهای فشاری و فروش آنلاین و حضوری در شرکت کبیر فنر
کاربرد وسیع انواع فنرهای فشاری در شرکت های صنعتی
تولید کننده انواع فنرهای فشاری در شرکت کبیر فنر
ساخت انواع فنر فشاری در کبیر فنر
تولید و فروش انواع فنر فشاری
شکل فنر فشاری
فنر سازی کبیر
شکل فنر فشاری
verified_user

مصارف فنرهای فشاری

فنر فشاری یکی از انواع فنر ها و کاربرد آن بسیار وسیع در انواع دستگاه‌های صنعتی و ماشین آلات دارد ،در خودرو سازی و بسیاری از لوازم خانگی دارد از این نوع فنر بسیار زیاد استفاده می‌شود. با توجه به متفاوت بودن موارد استفاده این فنرها، شکل‌های متفاوتی از تولید وجود دارد که کارایی بهتری در وسایل مختلف داشته باشد. تقسیم بندی این فنر براساس نوع ساخت و شکل آن‌ها انجام می‌شود.

از موارد بسیار پرکاربرد استفاده از فنرهای فشاری قفل درب است. قرار دادن این فنر در قفل باعث می‌شود فقط یک نوع کلید مخصوص درب را باز کند. این نوع فنر یک قطعه ضروری در فنرسازی برای قفل درب است و بدون فنر نمی‌توان درب را قفل کرد. از قرن 18 میلادی از این فنرها برای قفل درب‌ها استفاده می‌شده است و هم اکنون نیز کاربرد خود را دارد.

verified_user

سفارش ساخت و خرید فنر فشاری (TORSION SPRINGS)

ما در فنرسازی کبیر می‌دانیم که فنر فشاری با کیفیت، با رعایت استاندارد و مشخصات چقدر اهمیت دارند. فنر سازی کبیر بر اساس نیاز مشتری انواع این فنر را تولید می‌کند.

ما به شما کمک می‌کنیم تا عملکرد این فنر را مهندسی کنید، هزینه و وقت خود را صرفه‌جویی کنید. بنابراین ما مشتری را قادر می‌سازیم تا روی تجارت اصلی تمرکز کند. شما می‌توانید برای ساخت و خرید فنر فشاری خود را از طریق سایت سفارش دهید. جهت ارتباط نزدیکتر با کارشناس از طریق شبکه  اجتماعی اینستاگرام این شرکت را ارتباط کنید.

فرم سفارش ساخت فنر فشاری

keyboard_arrow_up