فنر فشاری

verified_user

فنر فشاری (Compression SPRINGS)

فنر فشاری وسیله‌ای است که می‌تواند به عنوان عضوی ارتجاعی یا انعطاف‌پذیر نیز تعریف شود که عملکرد اصلی آن انحراف در اثر بار است و با برداشتن بار شکل اصلی خود را بازیابی می‌کند. همچنین برای ذخیره انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از زمانی که فنر اعمال نیرو یا گشتاور را کنترل کرد و این خصوصیت به توانایی ذخیره و آزادسازی انرژی آن اضافه شد، فنر فشاری در گستره وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار گرفتند.

این فنر، فنر مارپیچ کویل باز هستند. یک سیم پیچ مارپیچ توسط نیرو فشار داده می‌شود. فنرهای فشاری در برابر نیروهای فشاری مقاومت می‌کند. همچنین در برابر نیروهای فشاری خطی، مقاومت نشان می‌دهد. 4 نوع مختلف برای انتهای فنر فشاری وجود دارد که بسته به آن ممکن است آخرین سیم پیچ انتهای فنر در طی فشار فعال نشود.

verified_user

اشکال مختلف Compression SPRINGS

فنر فشاری از متداول‌ترین فنرها هستند و می‌توانند در چندین صنعت مختلف مورد استفاده قرار گیرند. اکثر این نوع فنرها به شکل استوانه‌ای و خطی هستند، اما انواع دیگری از این فنر وجود دارد.

در اینجا چند نمونه از این نوع فنرها آورده شده است: فنرهای فشاری مخروطی شکل، بشکه‌ای شکل، ساعت شنی و فنر پیچشی مانند. طراحی را می‌توان به گونه‌ای تنظیم کرد که طیف وسیعی از الزامات مربوط به ویژگی فنر فشاری را برآورده کند.

تولید و فروش انواع فنرهای فشاری در شرکت فنرسازی کبیر
تولید اشکال مختلف فنر فشاری در کبیر فنر
سفارش فنرهای فشاری در شرکت فنرسازی کبیر
کبیرفنر تولید کننده انواع فنرفشاری
فروش فنرهای فشاری Compression spring
فنرهای فشاری، فنر مارپیچ کویل باز هستند. یک سیم پیچ مارپیچ توسط نیرو فشار داده می‌شود.
سفارش ساخت فنر فشاری در شرکت فنرسازی کبیر
فنر وسیله‌ای است که می‌تواند به عنوان عضوی ارتجاعی یا انعطاف‌پذیر نیز تعریف شود
اشکال مختلف فنر فشاری
ساختار فنر فشاری
کارکرد فنرهای فشاری
چگونگی عملکرد فنرهای فشاری
verified_user

ساختار فنرفشاری (Compression spring)

فنر فشاری غالبا از یک سیم بسیار بزرگتر ساخته می‌شوند و به اندازه همتایان کششی خود دچار آسیب نمی‌شوند. درجات مواد مصرف شده در فنر فشاری، کل دامنه از فولاد طبیعی فنر گرفته تا آلیاژهای نیکل، آلیاژهای تیتانیوم و آلیاژهای مس را پوشش می‌دهد.

verified_user

فنرهای فشاری چگونه عمل می کند؟

فنر فشاری هنگامی که در یک حالت کشیده قرار داشته باشد، در حال استراحت است و برای مقاومت در برابر نیروی فشاری طراحی شده است. این نوع فنر برای کار با بار فشاری طراحی شده است، بنابراین با وارد شدن نیرو به آن، فنر کوتاهتر می‌شود.

به طور کلی، این فنر یا بر روی یک میله یا در داخل یک سوراخ قرار می‌گیرد. وقتی میله را روی این فنر قرار می‌دهید، آن را کوتاهتر می‌کنید. فنر به سمت عقب، بر خلاف جهت میله فشار وارد می‌کند و سعی می‌کند به طول اصلی خود برگردد. این نوع فنرها، مقاومت در برابر نیروهای فشاری را ارائه می‌دهند و در واقع یکی از کارآمدترین دستگاه‌های ذخیره انرژِی موجود هستند.

verified_user

ساخت فنر فشاری

هنگامی که نوبت به ساخت و استفاده از فنر فشاری می‌رسد، درک اصطلاحات قدرت و تنش مهم است. هر یک از اینها طول عمر فنر را تعیین می‌کند. برای این منظور، از ابعاد این فنر و الزامات تحمل بار و همچنین انحراف آن، برای تعیین تنش فنر استفاده می‌شود.

با توجه به فشرده شدن این نوع فنرها، سطح سیم پیچ در معرض فشار، تحت تاثیر تنش بیشتر قرار می‌گیرد. با این حال، هنگامی که این فنر شروع به انحراف می‌کند، باقیمانده فنر تنش بیشتری را به نام طیف تنش عملیاتی تحمل می‌کند.

verified_user

کاربرد Compression spring

فنر فشاری در بسیار از محصولات و ماشین‌آلات مختلف از جمله، تشک، ساعت و تلفن همراه یافت می‌شوند. ما در زندگی روزانه از این فنر استفاده می‌کنیم. برخی از دیگر اجزایی که از انواع فنر فشاری استفاده می‌کنند شامل: شیرآلات، قفل درب‌ها، راه آهن، سوئیچ‌های الکتریکی، پرس‌های بزرگ مهر زنی، دستگاه‌های پزشکی، وسایل الکترونیکی، دستگاه‌های اندازه‌گیری حساس و خودکارها هستند.

تولید کننده انواع فنرهای فشاری باکیفیت
ساخت فنر فشاری در شرکت فنرسازی کبیر
ساخت انواع فنرهای فشاری و فروش آنلاین و حضوری در شرکت کبیر فنر
کاربرد وسیع انواع فنرهای فشاری در شرکت های صنعتی
تولید کننده انواع فنرهای فشاری در شرکت کبیر فنر
ساخت انواع فنر فشاری در کبیر فنر
تولید و فروش انواع فنر فشاری
شکل فنر فشاری
فنر سازی کبیر
شکل فنر فشاری
verified_user

مصارف فنرهای فشاری

فنر فشاری یکی از انواع فنر ها و کاربرد آن بسیار وسیع در انواع دستگاه‌های صنعتی و ماشین آلات دارد ،در خودرو سازی و بسیاری از لوازم خانگی دارد از این نوع فنر بسیار زیاد استفاده می‌شود. با توجه به متفاوت بودن موارد استفاده این فنرها، شکل‌های متفاوتی از تولید وجود دارد که کارایی بهتری در وسایل مختلف داشته باشد. تقسیم بندی این فنر براساس نوع ساخت و شکل آن‌ها انجام می‌شود.

از موارد بسیار پرکاربرد استفاده از فنرهای فشاری قفل درب است. قرار دادن این فنر در قفل باعث می‌شود فقط یک نوع کلید مخصوص درب را باز کند. این نوع فنر یک قطعه ضروری در فنرسازی برای قفل درب است و بدون فنر نمی‌توان درب را قفل کرد. از قرن 18 میلادی از این فنرها برای قفل درب‌ها استفاده می‌شده است و هم اکنون نیز کاربرد خود را دارد.

verified_user

آشنایی با انواع فنر فشاری

فنرهای فشاری علاوه بر این که به دو دسته‌ی کششی و فشرده تقسیم بندی می‌شوند دارای تقسیم بندی دیگری هستند و از این لحاظ به ۵ نوع فنر تقسیم بندی می‌شوند که هر کدام با توجه به نحوه تولید که در ابتدا دارند، کارایی و عملکرد خاص خودشان را دارند. در ادامه راجع به انواع فنر فشاری مطالبی را برای شما بازگو می‌کنیم.

فنر فشاری قوی

فنر فشاری قوی از انواع فنرهایی است که برای ساختن آن از مواد مقاوم و محکمی چون فولاد ضد زنگ و فولاد کروم وانادیوم استفاده می‌شود و همین هم باعث شده تا این فنر استحکام خیلی بالایی داشته باشد. اگر وسیله‌ای که ساخته شده نیاز دارد تا فنری که در آن استفاده می‌شود، بتواند فشارهای زیاد و بالایی را تحمل کند و بتواند شکل و عملکرد خودش را در شرایط سخت حفظ کند، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از این نوع فنر از فنرهای فشاری استفاده کنید. از ویژگی‌های این فنر فوق العاده می‌توانیم به داشتن استحکام بالا، پایدار بودن شکل آن، داشتن عمر طولانی و دوام بالا و توانایی تحمل کردن فشارهای زیاد اشاره کنیم.

تولید فنر فشاری قوی
تولید کننده فنرهای فشاری قوی در کبیر فنر
تولید و فروش عمده انواع فنرهای فشاری قوی در شرکت فنرسازی کبیرفنر
تولید و فروش فنر فشاری بزرگ در کبیر فنر
تولیدکننده انواع فنرهای فشاری بزرگ در شرکت فنرسازی کبیرفنر
تولید کننده و فروش عمده انواع فنرهای فشاری بزرگ در کبیرفنر
تولیدکننده و فروش عمده انواع فنرهای فشاری بزرگ در شرکت فنرسازی کبیر
تولید فنر فشاری بزرگ
verified_user

فنر فشاری کوچک

فنر فشاری کوچک از انواع فنرهایی است که در ابعاد و اندازه‌های کوچکی تولید و ساخته می‌‌‌شود و قطر این فنرها در مقایسه با فنرهای بزرگ کمتر و نازک‌تر است‌. اگر در وسیله‌ای نیاز دارید که انرژی را انتقال بدهید و یا ذخیره کنید و فضایی که در اختیار دارید کم است، می‌توانید از این نوع از فنرها استفاده کنید. علاوه بر این موارد می‌توان از فنر کوچک برای به وجود آوردن فشار، حرکت، نگهداری کردن یک قطعه در یک مکان خاص هم استفاده کرد.

انعطاف پذیر بودن، دقت داشتن در اندازه گیری و تنظیم کردن فشار، کارایی داشتن در فضاهای کوچک، داشتن دوام و پایداری و… از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع فنرهاست.

verified_user

فنر فشاری بزرگ

این مدل از فنرهای فشاری برای اینکه بتوانند فشارهای بیشتری را تحمل کنند، در اندازه‌های بزرگ‌تری ساخته شده‌اند تا بتوان از آن‌ها در وسیله‌هایی که برای کارهای سنگین استفاده می‌شوند و فشار زیادی را باید تحمل کنند، استفاده کرد.

مهم‌ترین ویژگی‌هایی که این فنر فشاری بزرگ دارد شامل تحمل کردن فشارهای زیاد، پایدار بودن شکل آن‌ها در شرایط خیلی سخت، داشتن دوام و عمر طولانی، انعطاف و انطباق داشتن با نیازهای محیط و… می‌باشد.

verified_user

فنر فشاری بلند

فنر فشاری بلند از نظر اندازه‌ای نسبت به فنرهایی که دارای اندازه‌های استاندارد هستند، بلندتر است و از این فنرها می‌توان برای ذخیره و انتقال دادن نیرو در فضاهایی که بلند و بیشتر هستند، استفاده کرد. از جمله ویژگی‌‌های مهم این نوع فنر که توسط دستگاه تولید فنر ساخته می‌شود، می‌توانیم چند مورد زیر را برای شما بیان کنیم.

  • داشتن طولی بلند
  • ذخیره کردن انرژی در محیط‌های بزرگ
  • پایدار بودن در طول زمان
  • تحمل کردن فشارهای مختلف و زیاد
verified_user

فنر فشاری صنعتی

طراحی فنر فشاری صنعتی به صورتی است که بتوان از آن‌ برای استفاده در صنایع مختلف و کاربردهای صنعتی استفاده کرد. از این مدل فنر صنعتی برای تحمل کردن فشار و به وجود آوردن پاسخ فشاری استفاده می‌شود. از میان تمام ویژگی‌های این فنر چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها را در زیر برای شما بازگو می‌کنیم.

  • تحمل کردن بار و فشارهای ثقلی
  • دقت کردن در پاسخ به فشارهای متغیر
  • داشتن عمر طولانی و استحکام خوب و بالا
  • و…
تولید کننده فنر فشاری بلند در کبیرفنر
تولید کننده و فروش عمده انواع فنرهای فشاری بلند در شرکت فنرسازی کبیرفنر
تولید کننده فنرهای فشاری صنعتی در کبیرفنر
تولید کننده و فروش عمده انواع فنرهای فشاری صنعتی در شرکت فنرسازی کبیرفنر
فنر فشاری بلند
verified_user

سفارش ساخت و خرید فنر فشاری (TORSION SPRINGS)

ما در فنرسازی کبیر می‌دانیم که فنر فشاری با کیفیت، با رعایت استاندارد و مشخصات چقدر اهمیت دارند. فنر سازی کبیر بر اساس نیاز مشتری انواع این فنر را تولید می‌کند.

ما به شما کمک می‌کنیم تا عملکرد این فنر را مهندسی کنید، هزینه و وقت خود را صرفه‌جویی کنید. بنابراین ما مشتری را قادر می‌سازیم تا روی تجارت اصلی تمرکز کند. شما می‌توانید برای ساخت و خرید فنر فشاری خود را از طریق سایت سفارش دهید. جهت ارتباط نزدیکتر با کارشناس از طریق شبکه  اجتماعی اینستاگرام این شرکت را ارتباط کنید.

فرم سفارش ساخت فنر فشاری

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
keyboard_arrow_up