فنر تسمه ای

verified_user

فنر تسمه‌ای (SPIRAL SPRINGS)

فنر تسمه ای به فنر گفته می‌شود که به شکل ساعتی یا نیروی ثابت را داراست. نوار فولادی با چندین بار پیچیده شدن، این نوع فنرها را تشکیل می‌دهد. این نوع فنرها مقدار ثابتی از نیرو را آزاد می‌کنند. فنرهای تسمه ای در ماشین آلات که نیاز به چند بار چرخش دارند و در همان زمان مجبور به آزاد کردن همان مقدار نیرو هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. هنگامی که برق بیشتری مورد نیاز است از این فنرها استفاده می‌شود.

فنر تسمه ای در کجا استفاده می‌شود؟

بعضی از این فنرها دارای پیوند ضخیم‌تری هستند تا بتوانند چرخش کمتری ایجاد کنند. از این نوع فنرها در کاربردهای سنگین استفاده می‌شود. از فنرهای تسمه ای کوچک به عنوان فنرهای متعادل کننده برای زوایای چرخش کوچکتر استفاده می‌شود. انرژی ذخیره شده در فنر تسمه‌ای به عنوان یک گشتاور متعادل یا خود تراز استفاده می‌شود. افزایش منحنی این فنر تقریبا خطی است.

verified_user

شکل فنر تسمه‌ای (SPIRAL SPRINGS)

فنر تسمه ای یک فنر پیچشی است که برای فضاهای نصب محدود شده از نظر محوری، اما با فضای شعاعی بیشتر مطلوب است. این فنرها از مواد نواری یا سیم نورد مسطح ساخته می‌شوند که به شکل تخت و مارپیچ پیچیده می‌شوند. فنر تسمه‌ای به طور کلی مارپیچ خطی را تشکیل می‌دهد و هرجایی در حالت تخلیه شده، فاصله سیم‌پیچ یکسانی دارند. آنها شباهت‌های زیادی به فنرهای برق دارند، اما دارای دامنه عملکردی هستند که به ندرت بیشتر از یک دور است.

تولیدی فنر تسمه ای در کبیر فنر
فنر تسمه‌ای یک فنر پیچشی است که برای فضاهای نصب محدود شده از نظر محوری، اما با فضای شعاعی بیشتر مطلوب است.
تولید کننده و فروش انواع فنرهای تسمه ای در کبیر فنر
شکل های متنوعی از فنرهای تسمه ای در کبیر فنر
استفاده از فنرهای تسمه ای در کاربردهای سنگین
فنر تسمه‌ای به فنر ساعت یا فنر نیروی ثابت نیز معروف است. نوار فولادی با چندین بار پیچیده شدن، این نوع فنرها را تشکیل می‌دهد.
ساخت فنرهای تسمه ای در کبیر فنر
تولید کننده انواع فنرهای تسمه ای در شرکت فنرسازی کبیر
فنر تسمه ای
فنر تسمه‌ ای چیست
عملکرد فنرهای تسمه ای
هنگام چرخش در حرکات دایره‌ای، به جای فنرهای پیچشی که برای تهیه پیچش طراحی می‌شوند، به فنر تسمه‌ای احتیاج می‌شود.
verified_user

فنرهای تسمه ای چیست ؟ (SPIRAL SPRINGS)

گاهی اوقات هنگام چرخش در حرکات دایره‌ای، به جای فنرهای پیچشی که برای تهیه پیچش طراحی می‌شوند، به فنر تسمه ای احتیاج می‌شود. به عنوان نوعی فنر پیچشی، فنر تسمه‌ای به جای سیم‌های گرد از سیم‌های مسطح تهیه می‌شوند.

تفاوت اصلی این دو در نحوه ارائه نیرو است، زیرا یک فنر تسمه‌ای به دور محور یک جسم می‌چرخد و نیروی خود را از طریق لبه بیرونی فنر به جسم دیگری وارد می‌کند. فولاد ضدزنگ از مواد انتخاب شده برای ساخت فنر تسمه ای می‌باشد زیرا میزان فرسودگی روی فلز کمتر است، با این حال همانند سایر محصولات فنری ما می‌توانیم ، راه حل‌های سفارشی را در اجسام فنری دیگر ارائه دهیم.

verified_user

نحوه کارکرد فنر تسمه‌ای (SPIRAL SPRINGS)

نحوه کارکرد فنر تسمه‌ ای به این گونه است که انتهای داخلی فنر بر روی شفت مکانیزم ثابت می‌شود، در حالی که انتهای خارجی آن به یک پست ثابت متصل می‌شود. فنر تسمه‌ای با چرخاندن انتهای داخلی پیچیده می‌شود؛ وقتی این فنر محکم پیچیده شود مقدار زیادی گشتاور تولید می‌کند. درصورت داشتن سوال در مورد این فنر از طریق تماس با کبیر فنر ارتباط بگیرید.

verified_user

کاربرد فنر تسمه ای

یکی از متداول‌ترین کاربرد فنر تسمه ای در ساخت قطعات فولادی ضدزنگ در ساعت‌ها می‌باشد. این فنر همچنین امکان چرخش فرمان اتومبیل را فراهم می‌کند و اتصال الکتریکی ثابت به کیسه هوا، هوتر و سایر کنترل‌های نصب شده روی فرمان مانند نشانگرها را حفظ می‌کند.

هر وسیله‌ای که به یک سیستم هموار از انقباض، بازیابی و بازگشت نیاز داشته باشند، احتمالا از فنرهای تسمه‌ ای استفاده می‌کنند. این می‌توانند از یک دستگاه کابل جمع شونده در یک سالن تئاتر یا سینما گرفته تا سیم جمع کننده جاروبرقی باشند. حلقه‌های اتوماتیک، تایمرهای مکانیکی، اسباب‌بازی‌های بادی و غیره از کاربرد های فنر تسمه ای هستند تا کارهای خود را به درستی انجام دهند.

فنر تسمه‌ای کبیر فنر
ساخت فنر تسمه ای کبیر فنر
تولید کننده انواع فنرهای تسمه ای و فروش عمده در کبیر فنر
ساخت انواع فنر تسمه‌ای در کبیر فنر
سفارش ساخت فنرهای تسمه ای در کبیر فنر
هر وسیله‌ای که به یک سیستم هموار از انقباض، بازیابی و بازگشت نیاز داشته باشد، احتمالا از فنر تسمه‌ای استفاده می‌کند.
فنر تسمه‌ای کبیر فنر
verified_user

ساخت فنر تسمه ای

محدوده تولید انواع فنر و کاربرد آن در فنرسازی کبیر شامل فنرهای تسمه‌ ای در درجه اول نه تنها از درجه‌های فولاد ضد زنگ یا فولاد فنری کشش بالا هستند، بلکه همچنین مواد نرمی هستند که بعد از تشکیل سخت و آبدیده می‌شوند. فنرهای تسمه‌ای فنرسازی کبیر در انواع مختلفی از اشکال و اندازه‌های خاص کاربردی تولید می‌شود.

نکته کلیدی که باید در هنگام ساخت فنر تسمه ای در نظر گرفته شوند، قدرت مورد نیاز می‌باشد. این فنرها به طور کلی ساخته می‌شوند تا در محفظه‌ای قرار بگیرند که فرم انتهایی و فرم مرکزی را تعیین می‌کند. جهت  سفارش میتوانید فرم را پر کنید و نیز شبکه اجتماعی اینستاگرام کبیر فنر را دنبال کنید.

فرم سفارش ساخت فنر تسمه ای

keyboard_arrow_up