فنر پیچشی

verified_user

فنر پیچشی (TORSION SPRINGS)

فنر پیچشی یکی از انواع فنرهاست که امروزه ما برای اهداف متفاوت خود از فنرها، در کاربردهای مکانیکی استفاده می‌کنیم. فنر یک ماشین کشسان است که می‌تواند تحت فشار بار، منحرف شود. هنگامی که بار برداشته می‌شود، موقعیت اصلی خود را بازیابی می‌کند. به عبارت دیگر، فنر جسمی مکانیکی است که از ماده‌ای با قدرت عملکرد بسیار بالا برای بازگرداندن الاستیک، تشکیل شده است.

این موضوع در ماشین آلات مختلف برای جذب ضربه استفاده می‌شود. همچنین در برابر انتقال ضربه و لرزش روی اعضای مختلف حساس ماشین مقاوم است. در اینجا فنرپیچشی یا TORSION SPRINGS معرفی می‌شود.

verified_user

نحوه عملکرد فنر پیچشی

عملکرد فنر پیچشی چیست؟ درواقع فنری است که به وسیله پیچش کار می‌کند. این طرح متشکل از یک سیم فلزی پیچ خورده است که توسط نیروهای پهلو اعمال شده به یک مارپیچ دست چپ یا دست راست، محکم و پیچیده‌تر می‌شود. فنرهای پیچشی بیش از تنش پیچشی تحت تنش خمشی هستند.

این فنر می‌توانند با انحراف پایه‌ها در محور بدنه، انرژی زاویه‌ای را ذخیره و آزاد کنند یا به طور ایستایی مکانیزمی را در محل خود نگه‌دارند. فنرسازی کبیرفنر، انواع فنرهای پیچشی را مطابق با خواسته مشتریان با ظرافت و کیفیت فراوان تولید می‌کند.

TORSION SPRINGS به این صورت کار می‌کند که این فنر در زاویه 90 درجه می‌چرخد. این نیروی مستقیمی که به این فنر اعمال می‌شود، گشتاور نام دارد و باعث چرخش فنر حول محور خود می‌شود.

بسته به نوع انتهای فنرهای پیچشی، هنگامی که نیرو به فنر اعمال می‌شود، فنر سعی می‌کند که از آن موقعیت خارج شود. بنابراین، میله‌های انتهای فنر به منظور نگه داشتن فنر در همان موقعیت تعبیه شده‌اند.

ساخت انواع فنرهای پیچشی TORSION SPRINGS
فنر پیچشی کبیر فنر
فروش انواع فنرهای پیچشی TORSION SPRINGS
ساخت فنرپیچشی در شرکت کبیر فنر
فروش انواع فنرهای پیچشی TORSION SPRINGS
تولید و فروش فنرهای پیچشی در شرکت فنرسازی کبیر
فنر پیچشی
انواع فنر پیچشی
تولید کننده انواع فنرهای پیچشی در شرکت کبیر فنر
کبیرفنر تولید کننده فنر پیچشی تک سیم پیچ و فنر پیچشی دو سیم پیچ
verified_user

انواع فنرهای پیچشی

به طور کلی دو نوع فنر پیچشی ( TORSION SPRINGS ) وجود دارد: 1- تک سیم پیچ    2- دو سیم پیچ

فنرهای پیچشی دوتایی، دو فنر پیچشی منفرد متصل هستند. آنها با هم کار می‌کنند تا گشتاوری را که یک فنر تولید می‌کند دو برابر کنند. اندازه‌های این فنر از مینیاتور که در دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌شود تا فنرهای بزرگ پیچشی که در واحدهای کنترل صندلی استفاده می‌شود، موجود است.

گریدهای مواد مورد استفاده در این فنرها، همان مواد فنرهای فشاری است که از فولاد طبیعی فنر تا آلیاژهای نیکل، آلیاژهای تیتانیوم و آلیاژهای مس را شامل می‌شود.

verified_user

نحوه حرکت TORSION SPRINGS

حرکت چرخشی این فنرها امکان یک شیء الاستیک انعطاف پذیر را برای ذخیره انرژی مکانیکی، هنگام پیچ خوردن فراهم می‌کند. هنگامی که فن پیچ خورده باشد، متناسب با مقدار (زاویه) تاب خورده، نیرویی (در واقع گشتاور) در جهت مخالف اعمال می‌کند.

این فنرها، فنرهای مارپیچی هستند که یک گشتاور یا نیروی چرخشی اعمال می‌کنند. انتهای فنر پیچشی به اجزای دیگر تکیه داده می‌شوند و هنگامی که اجزای اطراف مرکز فنر می‌چرخند، فنر سعی می‌کند آنها را به حالت اولیه برگرداند.

verified_user

کاربرد فنرهای پیچشی

TORSION SPRINGS متداول، در پین‌های لباس، درب‌های کشویی، درب‌های گاراژ و کلیپ‌بوردها استفاده می‌شوند. همچنین از این فنرها برای کاربردهای لولا، تعادل و بازگشت اهرم استفاده می‌کنند. یک نمونه کامل از فنر پیچشی مارپیچ، تله موش است. هنگام تنظیم تله، میله به عقب کشیده می‌شود که فنر را بارگیری می‌کند.

هنگامی که تله موش تحریک می‌شود، فنر بارگیری شده میله را وادار به بستن سریع می‌کند. مثال دیگر لولاهای درب است که به طور معمول از فنرهای کوچک پیچشی ساخته می‌شوند که این یکی از انواع فنر است که به درب اجازه می‌دهند تا بر روی لولای خود به حالت اولیه بازگردد.

تولید کننده و فروش فنر پیچشی مارپیچی در شرکت کبیر فنر
فنر پیچشی مارپیچ کبیر فنر
ساخت فنر پیچشی تله موشی
فنر پیچشی تله موش کبیر فنر
کاربرد فنرهای پیچشی در شرکت های صنعتی
ساخت انواع فنرهای پیچشی در شرکت فنرسازی کبیر
فنر پیچشی مارپیچ
verified_user

ساخت TORSION SPRINGS

در شرکت فنرسازی کبیر، فنرهای پیچشی به هر شکل و اندازه‌ای ارائه می‌شوند: فنرهای کوچک، بزرگ، با طول طولانی و پیچش دو برابر می‌توانند با توجه به نیازهای خاص مشتری تولید شوند. این فنرهای ما در ابعاد 0.3 میلیمتر تا 26 میلیمتر با سیم ساخته شده و قطر بدنه، طول، گام و انتخاب مواد همه مطابق مشخصات مشتری است.

verified_user

سفارش تولیدی و خرید فنر پیچشی

اگر به دنبال فنرهای پیچشی استاندارد هستید، می‌توانید مشخصات مورد نظر خود را با ما در میان بگذارید. متخصصان فنرسازی کبیر می‌توانند هر گونه طرح نهایی قابل تصور را ارائه دهند و حتی در صورت لزوم می‌توانند طرح‌های کاملا سفارشی جدیدی را طراحی کنند. برای مشاهده نمونه کارها می‌توانید به صفحه نمونه فنر پیچشی مراجعه کنید.

هم اکنون جهت استعلام قیمت، خرید فنر پیچشی و یا سفارش ساخت این نوع فنر می‌توانید از فرم ثبت سفارش ساخت فنر سفارش خود را ثبت نمایید. جهت ارتباط نزدیکتر با کارشناسان شرکت فنر می‌توانید اینستاگرام این شرکت را دنبال کنید.

فرم سفارش ساخت فنر پیچشی

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
keyboard_arrow_up