آشنایی با دستگاه تولید فنر

به طور کلی فنرها در صنایع مختلف کاربرد دارند. می‌توان از این ابزار به عنوان یکی از نیازهای صنعتی نام برد. برای تولید این ابزار از دستگاه تولید فنر در اندازه مختلف استفاده می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه می‌توانید به اینستاگرام مراجعه نمایید.

با توجه به اینکه ساخت فنر در تهران و شهرستان‌های مختلف ایران در تعداد بالایی انجام می‌شود از دستگاه‌های خاصی برای تولید این محصول، استفاده می‌شود. بنابراین لازم است که این دستگاه‌ها بتوانند فنرهای مختلف از جمله فنر پیچشی را در اندازه‌ها و سایزهای مختلف تولید کنند.

فرایند ساخت و طراحی فنر که با دستگاه تولید فنر انجام می‌شود توسط خم کردن، سیم پیچ کردم و یا تغییر شکل این ابزار انجام می‌شود. برای دیدن این فرایندها می‌توانید به آپارات مراجعه نمایید. ما در این مطلب سعی داریم ضمن معرفی این ابزار، انواع دستگاه تولید فنر را در مدل‌های مختلف برای شما بیان کنیم. برای آشنایی با نحوه تولید فنر در ادامه با ما همراه باشید.

دستگاه تولید فنر چیست؟

به طور کلی فنر با استفاده از دستگاه‌های مختلفی و در مدل‌های متنوع مانند فنر فشاری، فنر سیم کشی و لوله کشی و… تولید می‌شود. دستگاه تولید فنر با فرآیندهای خاصی این ابزار را در مدل‌های مختلف تولید کرده و توسط فروشگاه‌های مختلف و از جمله کبیر فنر به بازار روانه می‌شود.

شما می‌توانید بهترین انواع مدل‌های فنر را در کبیر فنر مشاهده نمایید. رایج‌ترین این ابزار، دستگاه cnc تولید فنر است که می‌تواند انواع مختلف این محصول را تولید نماید.

 

انواع دستگاه تولید فنر چیست؟

 

انواع دستگاه تولید فنر

به طور کلی انواع دستگاه تولید فنر شامل سه نوع دستگاه سیم پیچ، دستگاه فرمینگ و دستگاه خم کننده می‌شود. در ادامه به طور کامل با انواع دستگاه تولید فنر و کاربرد آن  آشنا خواهیم شد.

 

آشنایی با انواع دستگاه تولید فنر

 

دستگاه سیم پیچ

یکی از مهمترین انواع دستگاه تولید فنر، نوع سیم پیچ آن است که کاربرد زیادی دارد. این دستگاه به عنوان یکی از انواع دستگاه‌های cnc شناخته می‌شود و می‌تواند فنرهای مختلف و از جمله فنر صنعتی را تولید نماید. از این ابزار بیشتر جهت فشرده سازی و ساخت فنرهای پیچشی استفاده می‌شود. به عبارت دیگر، مواد اولیه‌ای که برای تولید فنر در این دستگاه استفاده می‌شود همان سیم‌های فلزی می‌باشد.

به این ترتیب که این سیم‌های در بین چند غلطک چرخیده و به شکل فنر درمی‌آیند. از طرف دیگر قطر و نوع فنر را در این نوع دستگاه تولید فنر می‌توان به راحتی مشخص نمود. این دستگاه در مدل‌های ۲،۴،۵ و ۸ محور در بازار موجود هستند. از دیگر ویژگی‌های این دستگاه به عنوان  بهترین دستگاه cnc تولید فنر می‌توان به فشارسنج غلتکی، رابط داده USB، دسته میکرو پالس، چرخش و برش مستقیم و حرکت داخل و خارج از کنترل و حد کشسانی فنر ها اشاره کرد.

 

مطالب مرتبط: درباره تاریخچه فنر چه میدانیم؟

 

دستگاه cnc تولید فنر

با ساخت و تولید دستگاه cnc تولید فنر، بیشتر شرکت‌ها عملکرد بهتری از تولید فنر را ارائه دادند. این دستگاه با تولید اتوماتیک انواع فنر توانست محبوبیت زیادی در بین صاحبان صنایع به دست آورد. با تماس با کبیر فنر می‌توانید اطلاعات بیشتری را در زمینه دستگاه cnc به دست آورید.

 

آشنایی با دستگاه تولید فنر و cnc

 

دستگاه خم کننده فنر

از دیگر انواع دستگاه تولید فنر می‌توان به دستگاه خم کننده اشاره کرد. مکانیزم و عملیات این دستگاه بیشتر برای خم کردن و فرم دادن به فنر است. در واقع با استفاده از این دستگاه بیشتر فنر فرم‌دار تولید می‌شود. کارایی این دستگاه به این شکل است که سیم‌ها در دستگاه قرار گرفته و با مکانیزم هم کردن توسط دستگاه، فنرهای فرمینگ ایجاد میشوند. این دستگاه می‌تواند فنر‌ها را به شکل u، زیگزاگ و شعاع تولید کند.

از مهمترین ویژگی‌های این دستگاه می‌توان مواردی همچون داشتن سنسور برای چک کردن سیم، قدرت اختیاری De Coiler و چرخ دستی برای تنظیم را نام برد. این دستگاه را می‌توان به عنوان بهترین دستگاه برای تولید فنر کششی نام برد.

دستگاه فرمینگ یا شکل دهنده

دستگاه فرمینگ یا همان شکل دهنده فنر از دیگر انواع دستگاه تولید فنر است که به عنوان یک دستگاه cnc شناخته می‌شود. از این دستگاه بیشتر برای ساخت فنرهای دوتایی چرخشی، فنر تسمه‌ای، پیچشی و فشاری استفاده می‌شود.

در واقع می‌توان گفت که این دستگاه یک ابزار کامل برای تولید انواع فنر در هر سایز و مدلی است. کارایی این دستگاه به این شکل است که دارای ۶ تا ۸ غلتک بوده که به شکل فنر درمی‌آیند. دستگاه تولید فنر فرم دهنده  یک طیف کامل از خمیدگی‌ها و کویل‌های کنترل شده cnc ارائه میدهد.

از مهمترین ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به برش هیدرولیک برای سیم‌های یا قطر بالا و زیاد اشاره کرد. به این صورت که این دستگاه با استفاده از این قابلیت می‌تواند از برش قوی و محافظت زیادی استفاده نماید. با این کار سیم‌ها به آسانی در دستگاه قلاب شده و جهت تولید اتوماتیک کاملا مطمئن انجام می‌شود.

خمش‌های موجود در این دستگاه که به صورت تک شعاعی و چند شعاعی هستند به راحتی انعطاف پذیری را انجام داده و تمام مراحل در این زمینه به صورت کارآمد انجام خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید نمونه کار کبیر فنر را مشاهده نمایید.

keyboard_arrow_up