درباره تاریخچه فنر چه میدانیم؟

تاریخچه فنر موضوعی است که در ادامه این مقاله به آن می پردازیم. فنر یکی از وسیله‌های کاربردی در همه‌ی دوران‌ها و در زندگی انسان‌ها می‌باشد، به طوریکه شما می‌توانید در هر وسیله‌ای فنر‌ها را ببینید و متوجه کاربرد آن‌ها بشوید. ساختن فنر از زمانی شروع شد که انسان‌ها تلاش می‌کردند تا راهی پیدا کنند که بتوانند انرژی را ذخیره کنند و از آن استفاده کنند.

همین باعث شد تا فرایند ساخته شدن فنر شروع بشود و در گذر زمان فنر‌ها با پیشرفت کردن علم مردم هر زمان پیشرفته‌تر شوند و امروز بتوانیم انواع مختلفی از فنر‌ها را داشته باشیم. اگر به دنبال فیلمی هستید که درباره‌ی فنر‌ها و همچنین تاریخچه فنر صحبت کرده باشد و اطلاعات مفید و زیادی را درباره‌ی تاریخچه‌ ساخت فنر در اختیار شما بگذارد، می‌توانید از سایت آپارات کمک بگیرید.

در ادامه هم ما نکته‌ها و مطالبی را که شاید جالب بوده و لازم است که شما درباره‌ی فنر بدانید را برای شما می‌گوییم.

تاریخچه فنر ایران

فنرها از جمله وسایلی هستند که توسط مردم ایران از سال‌های بسیار دور هم ساخته می‌شدند و آن‌ها از فنرها استفاده می‌کردند. اولین نشانه‌های ساخت و وجود فنر در کشورمان ایران به زمانی برمی‌گردد که ایرانی‌ها شروع به ساختن تیر و کمان کردند. درست است که فنر‌های امروزی فلزی هستند و به هم پیچیده‌اند، اما اولین فنر‌هایی که در کشورمان ساخته شده همان نخ بسته شده به تیکه‌ای چوب و استخوان بوده که تیر و کمان را در کنار هم می‌ساختند.

اما به مرور زمان ایرانی‌ها یاد گرفتند که اگر تکه‌ای میله یا سیم فلزی را به دور چیزی یا یک وسیله استوانه‌ای و گرد بپیچند، شکل جدیدی از فنر ساخته می‌شود. هرچقدر که از آن زمان‌ها و دوران‌ها فاصله می‌‌گیریم، می‌بینیم که ایرانی‌ها با واسطه‌ی یاد گرفتن‌علم‌های مختلف و پیشرفت کردنشان در این زمینه توانستند که مدل‌های مختلفی از فنر‌ها را تولید کنند و از انواع فنر و کاربرد آن در ساختن وسایل برای راحتی و آسایش در زندگی‌شان استفاده کنند.

این تاریخچه فنر و ساخت فنر در تهران و سایر شهرهای ایران، هوش بالای ایرانیان در استفاده از ساده‌ترین ابزار‌ها برای بهبود وضعیت زندگی و داشتن زندگی راحت و آسوده را نشان می‌دهد. همچنین شروع و استارت استفاده از فنر و آشنایی با نحوه تولید فنر را برای ما بازگو می‌کند.

 

تاریخچه فنر ایران

 

تاریخچه فنر جهان

ساختن فنر هم در دنیا همچون ایران با ساختن اولین تیر و کمان‌ها شروع شد و کم کم به خاطر یاد گرفتن علم‌ها و دانش‌های جدید توانستند که مراحل تکامل فنر را پشت سر بگذارند و فنر را به شکلی که امروزه موجود است بسازند. که در اینستاگرام ما نمونه‌های مختلف فنر و کاربرد هر کدام از فنر‌ها را قرار داده شده و شما ‌می توانید با آن‌ها آشنا شوید.

یکی از جالب‌ترین تاریخچه‌های ساخت فنر به مصر باستان برمی‌گردد که مردم مصر حدود ۱۳۰۰ سال قبل از میلاد حضرت مسیح از ویزگی‌های و کاربردهای فنرهایی که ساخته بودند، آگاهی داشتند و به همین خاطر از آن‌ها در ساختن ارابه‌هایشان استفاده می‌کردند. این اطلاعات در خصوص استفاده مصریان از فنر در ساختن ارابه در سال ۱۹۹۲ میلادی زمانی که مقبره‌ی یکی از خدایان مصر را باز کردند، توسط باستان شناسان با بررسی ارابه‌ها به دست آمده‌ است. باستان شناسان می‌گویند که مصریان حتما از ویژگی تعلیق در فنر‌ها آگاه شده بودند که از آن در ساخت ارابه استفاده کرده‌اند.

 

تاریخچه فنر جهان

 

تاریخچه ساخت فنر کبیرفنر

مجوعه‌‌ی کبیرفنر از جمله شرکت‌های فعال در ساخت انواع مختلف فنر در ایران است که فنرهای ساخته شده توسط کبیر فنر در وسایل، دستگاه‌ها و تجهیزات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت کبیر فنر به واسطه‌ی آشنایی با دستگاه تولید فنر فعالیت خودش را شروع کرد و بدین صورت تاریخچه فنر و ساخت آن در مجموعه کبیرفنر رقم خورد.

شرکت کبیر فنر در حال حاضر توانسته است که انواع مختلف فنر‌ها را در بهترین کیفیت و با استفاده از موادی درجه یک و مرغوب بسازد و همین باعث شده فنر‌ها در عین حال که استحکام خوبی دارند، خاصیت الاستیک بی‌نظیری داشته باشند و همین نشان‌دهنده‌ی فوق العاده بودن محصولات کبیرفنر است.

از انواع فنر‌هایی که کبیر فنر با استفاده‌ از دستگاه‌های پیشرفته می‌سازد، می‌توانیم به فنرهای فرم‌دار  فولادی، صنعتی، تسمه‌ای، استیل، پیچشی و… اشاره کنیم. کبیر فنر سابقه‌ای بیشتر از ۳۰ سال در تولید فنر دارد و می‌تواند به واسطه‌ی داشتن دستگاه‌‌ و تجهیزات زیاد و پیشرفته فنر‌ها را به طور انبوه تولید کرده و بسازد.

 

تاریخچه فنر در کبیرفنر

 

کلام آخر

گفتیم که بررسی‌ها و تحقیقات باستان‌شناس‌ها که در چند سال قبل بیشتر شده، نشان می‌دهد که تاریخچه فنر و ساختن تن به زمان‌های خیلی قبل برمی‌گردد. دقیقا به زمانی که اولین‌تر و کمان‌ها را انسان‌ها ساختند و با آن به شکار رفتند. نخی که به چوب با استخوان کمان وصل می‌‌شده از نظر باستان‌شناس‌ها اولین فنر ساخته شده بود. بعد از آن انسان‌ها پیشرفت کردند و همزمان این ساخت فنر و شکل فنر‌ها تغییر پیدا کرد تا اینکه شکل‌های امروزی آن ساخته شد.

شرکت کبیرفنر یکی از شرکت‌های ایرانی است که انواع و مدل‌های مختلف فنر را می‌سازد و آن را در اختیار افرادی که به آن برای ساختن وسایل جدید نیاز دارند می‌گذارد. نمونه کار کبیرفنر از انواع فنری که می‌سازد برای خریداران قابل مشاهده کردن و بررسی کردن است و آن‌ها با توجه به یک سری از ملاک‌هایشان این فنر‌ها را می‌خرند. شما هم می‌توانید اگر به فنر‌های مختلف نیاز دارید از طریق تماس با کبیرفنر مشاوره‌ها و راهنمایی‌هایی را که نیاز دارید، از مشاوران بگیرید و بعد فنری که لازم دارید را بخرید.

keyboard_arrow_up