فنر فشاری

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. فنر
  4. chevron_right
  5. فنر فشاری

فنر فشاری

verified_user

فنر فشاری (Compression SPRINGS)

فنر وسیله‌ای است که می‌تواند به عنوان عضوی ارتجاعی یا انعطاف‌پذیر نیز تعریف شود که عملکرد اصلی آن انحراف در اثر بار است و با برداشتن بار شکل اصلی خود را بازیابی می‌کند. فنر همچنین برای ذخیره انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از زمانی که فنرها اعمال نیرو یا گشتاور را کنترل کردند و این خصوصیت به توانایی ذخیره و آزادسازی انرژی آنها اضافه شد، فنرها در گستره وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار گرفتند.

فنرهای فشاری، فنر مارپیچ کویل باز هستند. یک سیم پیچ مارپیچ توسط نیرو فشار داده می‌شود. فنر در برابر نیروهای فشاری مقاومت می‌کند. همچنین در برابر نیروهای فشاری خطی، مقاومت نشان می‌دهد. 4 نوع مختلف برای انتهای فنر فشاری وجود دارد که بسته به آن ممکن است آخرین سیم پیچ انتهای فنر در طی فشار فعال نشود.

verified_user

اشکال مختلف فنر فشاری (Compression SPRINGS)

فنرهای فشاری از متداول‌ترین فنرها هستند و می‌توانند در چندین صنعت مختلف مورد استفاده قرار گیرند. اکثر فنرهای فشاری به شکل استوانه‌ای و خطی هستند، اما انواع دیگری از فنرهای فشاری وجود دارد. در اینجا چند نمونه از این نوع فنرها آورده شده است: مخروطی شکل، بشکه‌ای شکل، ساعت شنی و پیچشی. طراحی را می‌توان به گونه‌ای تنظیم کرد که طیف وسیعی از الزامات مربوط به ویژگی فنر فشاری را برآورده کند.

Compression spring
Compression spring
Compression spring
فنر فشاری
فنر فشاری
فنر فشاری
فنر فشاری
verified_user

عملکرد فنرفشاری (Compression spring)

فنرهای فشاری غالبا از یک سیم بسیار بزرگتر ساخته می‌شوند و به اندازه همتایان کششی خود دچار آسیب نمی‌شوند. درجات مواد مصرف شده در فنر فشاری، کل دامنه از فولاد طبیعی فنر گرفته تا آلیاژهای نیکل، آلیاژهای تیتانیوم و آلیاژهای مس را پوشش می‌دهد.

verified_user

فنرفشاری چگونه عمل میکند (Compression spring)

فنر فشاری هنگامی که در یک حالت کشیده قرار داشته باشد، در حال استراحت است و برای مقاومت در برابر نیروی فشاری طراحی شده است. فنر فشاری برای کار با بار فشاری طراحی شده است، بنابراین با وارد شدن نیرو به آن، فنر کوتاهتر می‌شود.

به طور کلی، این فنرها یا بر روی یک میله یا در داخل یک سوراخ قرار می‌گیرند. وقتی میله را روی فنر فشاری قرار می‌دهید، آن را کوتاهتر می‌کنید. فنر به سمت عقب، بر خلاف جهت میله فشار وارد می‌کند و سعی می‌کند به طول اصلی خود برگردد. فنرهای فشاری، مقاومت در برابر نیروهای فشاری را ارائه می‌دهند و در واقع یکی از کارآمدترین دستگاه‌های ذخیره انرژِی موجود هستند.

verified_user

ساخت فنر فشاری (Compression spring)

هنگامی که نوبت به ساخت و استفاده از فنر می‌رسد، درک اصطلاحات قدرت و تنش مهم است. هر یک از اینها طول عمر فنر را تعیین می‌کند. برای این منظور، از ابعاد فنر و الزامات تحمل بار و همچنین انحراف آن، برای تعیین تنش فنر استفاده می‌شود.

با توجه به فشرده شدن فنر، سطح سیم پیچ در معرض فشار، تحت تاثیر تنش بیشتر قرار می‌گیرد. با این حال، هنگامی که فنر شروع به انحراف می‌کند، باقیمانده فنر تنش بیشتری را به نام طیف تنش عملیاتی تحمل می‌کند.

فنر فشاری
فنر فشاری
small-compression-springs
فنر فشاری
verified_user

کاربرد فنر فشاری (Compression spring)

فنر فشاری در بسیار از محصولات و ماشین‌آلات مختلف از جمله، تشک، ساعت و تلفن همراه یافت می‌شوند. ما در زندگی روزانه از فنرهای فشاری استفاده می‌کنیم. برخی از دیگر اجزایی که از این نوع فنر استفاده می‌کنند شامل: شیرآلات، قفل درب‌ها، راه آهن، سوئیچ‌های الکتریکی، پرس‌های بزرگ مهر زنی، دستگاه‌های پزشکی، وسایل الکترونیکی، دستگاه‌های اندازه‌گیری حساس و خودکارها هستند.

verified_user

سفارش ساخت فنر فشاری (TORSION SPRINGS)

ما در فنرسازی کبیر می‌دانیم که فنرهای فشاری با کیفیت، با رعایت استاندارد و مشخصات چقدر اهمیت دارند. فنر سازی کبیر بر اساس نیاز مشتری انواع فنرهای فشاری را تولید می‌کند.

ما به شما کمک می‌کنیم تا عملکرد فنر را مهندسی کنید، هزینه و وقت خود را صرفه‌جویی کنید. بنابراین موارد، ما مشتری را قادر می‌سازیم تا روی تجارت اصلی تمرکز کند. شما می‌توانید فنرهای فشاری مورد نظر خود را از طریق سایت سفارش دهید.

فرم سفارش ساخت فنر فشاری

فنر کششی
فنر تسمه ای
فهرست