فنر کششی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. فنر
  4. chevron_right
  5. فنر کششی

فنر کششی

verified_user

فنر کششی (TENSILE SPRINGS)

فنرهای کششی سیم‌های محکم پیچیده شده‌ای هستند که برای کار با کشش طراحی شده‌اند. این فنرها معمولا خیلی محکم پیچیده می‌شوند و این فنر وقتی از نزدیک به هم بخورد در حال استراحت است. فنر کششی از اصل یک بدنه فنری مستقیم پیروی می‌کند که با انتهای باز یا بسته ساخته شده است.

verified_user

کاربردهای فنر کششی (TENSILE SPRINGS)

فنرهای کششی اغلب در ساز و کارهای مبتنی بر اهرم مانند درب گاراژ استفاده می‌شوند و یکی از محبوب‌ترین انواع فنر هستند. آنها غالبا برای تامین نیروی بازگشت به اجزایی که در حالت تحریک شده گسترش می‌یابند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. فنرهای کششی برای ایجاد مقاومت در برابر نیروی کشش، انرژی را جذب می‌کنند. کشش اولیه تعیین می‌کند که یک فنر چقدر محکم به هم پیچیده شده باشد. سیم پیچ‌های فنر به هنگامی که نیرویی وارد نمی‌شود در تماس با یکدیگر هستند، اما با حرکت اجزا در جهت خارج، سیم پیچ‌ها از هم جدا می‌شوند. ویژگی منحصر به فردی که فنرهای کششی را از انواع دیگر فنرها متمایز می‌کند، فشردگی سیم پیچ‌های آنها است. فنرهای فشاری در مقایسه با فنرهای کششی، نوع آزادتری از فنر هستند. اندازه فنرهای کششی از دستگاه‌های کوچک پزشکی تا فنرهای ترمز ماشین آلات آفرود که اندازه آنها به طور قابل توجهی بزرگ‌تر است، متفاوت است.

فنر کششی نیم قلاب
فنر کششی نیم قلاب کبیر فنر
فنر کششی
فنر کششی کبیر فنر
ساخت انواع فنر کششی
ساخت انواع فنر کششی توسط کبیر فنر
فنر کششی قلاب کشیده
ساخت فنر کششی قلاب کشیده در کبیر فنر
فنر کششی نیم قلاب
فنر کششی حلقه های انگلیسی
فنر کششی حلقه های انگلیسی
فنر کششی حلقه های انگلیسی کبیر فنر
verified_user

انواع فنر کششی (TENSILE SPRINGS)

بسته به کاربردهای خاص، سبک و پیکربندی‌های مختلفی برای قلاب انتهای فنر در دسترس است. همچنین طیف گسترده‌ای از سایر قابلیت‌های اتصال مکانیکی مانند اتصال در پیچ وجود دارد. برای مثال می‌توان به نیم قلاب، حلقه‌های آلمانی، حلقه‌های انگلیسی، قلاب‌های کشیده، قلاب‌های جانبی، حلقه‌های جانبی، شاخه‌های پیچ و زنجیر پیچ اشاره کرد. اگر سیم پیچ‌های یک فنر کششی آسیب ببیند دیگر نمی‌تواند به حالت کششی اصلی خود برگردد. بیشتر فنرهای کششی از فلز ساخته شده‌اند. نوع دقیق فلز به میزان تنش در معرض فنر و همچنین شرایط خاص محیطی بستگی دارد. برخی از فلزات معمول مورد استفاده در ساخت فنرهای کششی شامل فولاد ضد زنگ، فولاد فنری، فولاد کم آلیاژ، آلیاژهای مس، آلیاژهای تیتانیوم و غیره هستند. هر نوع فلز مزایای مختلفی را به همراه دارد و با هزینه متفاوتی همراه است.

verified_user

نحوه کار فنر کششی (TENSILE SPRINGS)

هنگامی که بار یا نیرو به فنر کششی وارد می‌شود، فنر به اندازه یک طول خاص کشیده می‌شود. در موقعیتی که هیچ نیرویی به فنر وارد نشده، حلقه‌های فنر چسبیده به یکدیگر هستند؛ اما هنگامی که حلقه یا قلاب جسمی به یکی از انتهای فنر متصل شود و این پیوست با نیرو هدایت شود، فنر کشیده می‌شود. هنگامی که این اجزا از یکدیگر باز شوند، فنر سعی می‌کند حلقه‌هایش را نزدیک یکدیگر نگه دارد تا زمانی که نیرو متوقف شود و فنر بتواند به شکل اصلی خود بازگردد. فنرهای کششی غالبا برای تامین نیروی بازگشت به اجزای گسترش یافته در موقعیت تحریک شده استفاده می‌شوند.

verified_user

کاربرد فنر کششی (TENSILE SPRINGS)

فنرهای کششی یکی از اجزای اساسی بسیاری از لوازم خانگی می‌باشند که بدون بهره‌مندی از ویژگی‌های منحصر به فرد فنر نمی‌توانند کار کنند. با توجه به کاربردپذیری فنرهای کششی، آنها در محصولات مختلف صنعت یافت می‌شوند.

از آنجا که فنرهای کششی می‌توانند در اندازه‌های متنوعی قرار بگیرند، در بسیاری از کاربردها استفاده می‌شوند. به عنوان مثال در ربات‌های صنعتی، اجزای اصلی کالسکه، قفل درب، فضای داخلی و خارجی خودرو، مجموعه درب گاراژ، انبردست، کاربراتور، ترامپولین، دستگاه‌های شستشو، ماشین آلات کشاورزی، اسباب بازی‌ها، دستگاه‌های پزشکی مانند برانکارد و چراغ‌های جراحی و هزاران مورد دیگر استفاده می‌شوند. نوع خاصی از فنر کششی، معروف به فنر میلگرد است که دارای یک توقف محکم است. در اصل این فنر، یک فنر فشاری با قلاب‌های مخصوص است.

کاربرد فنر کششی
فنرهای کششی یکی از اجزای اساسی بسیاری از لوازم خانگی می‌باشند که بدون بهره‌مندی از ویژگی‌های منحصر به فرد فنر نمی‌توانند کار کنند.
فنر کششی فنر میلگرد
تولید فنر کششی فنر میلگرد در کبیرفنر
فنر کششی
ساخت فنر کششی در اندازه های متنوع در کبیر فنر
کاربرد فنر کششی
verified_user

ساخت فنر کششی (TENSILE SPRINGS)

فنرسازی کبیر بر اساس نیاز مشتری انواع فنرهای کششی را تولید می‌کند. تیم ما از متخصصان و پرسنل کنترل کیفیت برای اطمینان از برآورده شدن نیاز مشتری تشکیل شده که بر هر مرحله از تولید فنرهای کششی نظارت دارند. به عنوان تولید کننده، ما یک طبقه بندی استاندارد از فنرها در ابعاد مختلف داریم که از طریق فهرست ما ارائه می‌شود. فقط کافیست در مورد فنری که به دنبالش هستید با ما در ارتباط باشید.

فرم سفارش ساخت فنر کششی

فنر پیچشی
فنر فشاری
فهرست