فنر فشاری

verified_user

فنر فشاری (Compression SPRINGS)

فنر فشاری وسیله‌ای است که می‌تواند به عنوان عضوی ارتجاعی یا انعطاف‌پذیر نیز تعریف شود که عملکرد اصلی آن انحراف در اثر بار است و با برداشتن بار شکل اصلی خود را بازیابی می‌کند. فنر فشاری همچنین برای ذخیره انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از زمانی که فنرها اعمال نیرو یا گشتاور را کنترل کردند و این خصوصیت به توانایی ذخیره و آزادسازی انرژی آنها اضافه شد، فنر فشاری در گستره وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار گرفتند.

فنر فشاری، فنر مارپیچ کویل باز هستند. یک سیم پیچ مارپیچ توسط نیرو فشار داده می‌شود. فنر فشاری در برابر نیروهای فشاری مقاومت می‌کند. همچنین در برابر نیروهای فشاری خطی، مقاومت نشان می‌دهد. 4 نوع مختلف برای انتهای فنر فشاری وجود دارد که بسته به آن ممکن است آخرین سیم پیچ انتهای فنر در طی فشار فعال نشود.

verified_user

اشکال مختلف فنر فشاری (Compression SPRINGS)

فنر فشاری از متداول‌ترین فنرها هستند و می‌توانند در چندین صنعت مختلف مورد استفاده قرار گیرند. اکثر فنرهای فشاری به شکل استوانه‌ای و خطی هستند، اما انواع دیگری از فنر فشاری وجود دارد. در اینجا چند نمونه از این نوع فنرها آورده شده است:(فنر فشاری مخروطی شکل، فنر فشاری بشکه‌ای شکل، فنر فشاری ساعت شنی و فنر فشاری پیچشی). طراحی را می‌توان به گونه‌ای تنظیم کرد که طیف وسیعی از الزامات مربوط به ویژگی فنر فشاری را برآورده کند.

Compression spring
تولید اشکال مختلف فنر فشاری در کبیر فنر
Compression spring
کبیرفنر تولید کننده انواع فنرفشاری
Compression spring
فنرهای فشاری، فنر مارپیچ کویل باز هستند. یک سیم پیچ مارپیچ توسط نیرو فشار داده می‌شود.
فنر فشاری
فنر وسیله‌ای است که می‌تواند به عنوان عضوی ارتجاعی یا انعطاف‌پذیر نیز تعریف شود
اشکال مختلف فنر فشاری
فنر فشاری
فنر فشاری
verified_user

ساختار فنرفشاری (Compression spring)

فنر فشاری غالبا از یک سیم بسیار بزرگتر ساخته می‌شوند و به اندازه همتایان کششی خود دچار آسیب نمی‌شوند. درجات مواد مصرف شده در فنر فشاری، کل دامنه از فولاد طبیعی فنر گرفته تا آلیاژهای نیکل، آلیاژهای تیتانیوم و آلیاژهای مس را پوشش می‌دهد.

verified_user

فنرفشاری چگونه عمل میکند (Compression spring)

فنر فشاری هنگامی که در یک حالت کشیده قرار داشته باشد، در حال استراحت است و برای مقاومت در برابر نیروی فشاری طراحی شده است. فنر فشاری برای کار با بار فشاری طراحی شده است، بنابراین با وارد شدن نیرو به آن، فنر کوتاهتر می‌شود.

به طور کلی، فنرفشاری یا بر روی یک میله یا در داخل یک سوراخ قرار می‌گیرد. وقتی میله را روی فنر فشاری قرار می‌دهید، آن را کوتاهتر می‌کنید. فنر به سمت عقب، بر خلاف جهت میله فشار وارد می‌کند و سعی می‌کند به طول اصلی خود برگردد. فنر فشاری، مقاومت در برابر نیروهای فشاری را ارائه می‌دهد و در واقع یکی از کارآمدترین دستگاه‌های ذخیره انرژِی موجود است.

verified_user

ساخت فنر فشاری (Compression spring)

هنگامی که نوبت به ساخت و استفاده از فنر فشاری می‌رسد، درک اصطلاحات قدرت و تنش مهم است. هر یک از اینها طول عمر فنر را تعیین می‌کند. برای این منظور، از ابعاد فنر فشاری و الزامات تحمل بار و همچنین انحراف آن، برای تعیین تنش فنر استفاده می‌شود.

با توجه به فشرده شدن فنرفشاری، سطح سیم پیچ در معرض فشار، تحت تاثیر تنش بیشتر قرار می‌گیرد. با این حال، هنگامی که فنر فشاری شروع به انحراف می‌کند، باقیمانده فنر تنش بیشتری را به نام طیف تنش عملیاتی تحمل می‌کند.

verified_user

کاربرد فنر فشاری (Compression spring)

فنر فشاری در بسیار از محصولات و ماشین‌آلات مختلف از جمله، تشک، ساعت و تلفن همراه یافت می‌شوند. ما در زندگی روزانه از فنر فشاری استفاده می‌کنیم. برخی از دیگر اجزایی که از انواع فنر فشاری استفاده می‌کنند شامل: شیرآلات، قفل درب‌ها، راه آهن، سوئیچ‌های الکتریکی، پرس‌های بزرگ مهر زنی، دستگاه‌های پزشکی، وسایل الکترونیکی، دستگاه‌های اندازه‌گیری حساس و خودکارها هستند.

فنر فشاری
فنر فشاری
ساخت فنر فشاری
ساخت انواع فنر فشاری در کبیر فنر
فنر فشاری
فنر فشاری
شکل فنر فشاری
فنر سازی کبیر
فنر فشاری
verified_user

مصارف فنر فشاری (Compression spring)

فنر فشاری کاربرد بسیار زیادی در انواع دستگاه های صنعتی و ماشین آلات دارد ،در خودرو سازی و بسیاری از لوازم خانگی دارد از فنر فشاری بسیار زیاد استفاده میشود . با توجه به متفاوت بودن موارد استفاده فنرهای فشاری، شکل های متفاوتی از تولید فنر فشاری وجود دارد که کارایی بهتری در وسایل مختلف داشته باشد. تقسیم بندی فنر فشاری  بر اساس نوع ساخت و شکل آن ها انجام می شود.

از موارد بسیار پرکاربرد استفاده از فنرهای فشاری قفل درب است . قرار دادن فنر فشاری در قفل باعث می شود قفط یک نوع کلید مخصوص درب را باز کند. فنر فشاری یک قطعه ضروری در فنر سازی برای قفل درب است و بدون فنر نمیتوان درب را قفل کرد. از قرن 18 میلادی از فنر فشاری برای قفل درب ها استفاده می شده است و هم اکنون نیز کاربرد خود را دارد.

verified_user

سفارش ساخت فنر فشاری (TORSION SPRINGS)

ما در فنرسازی کبیر می‌دانیم که فنر فشاری با کیفیت، با رعایت استاندارد و مشخصات چقدر اهمیت دارند. فنر سازی کبیر بر اساس نیاز مشتری انواع فنر فشاری را تولید می‌کند.

ما به شما کمک می‌کنیم تا عملکرد فنر فشاری را مهندسی کنید، هزینه و وقت خود را صرفه‌جویی کنید. بنابراین ما مشتری را قادر می‌سازیم تا روی تجارت اصلی تمرکز کند. شما می‌توانید فنر فشاری مورد نظر خود را از طریق سایت سفارش دهید.

فرم سفارش ساخت فنر فشاری

فهرست