فنر پیچشی

verified_user

فنر پیچشی (TORSION SPRINGS)

فنر پیچشی یکی از انواع فنرها می باشد. امروزه ما برای اهداف متفاوت خود از فنرها، در کاربردهای مکانیکی استفاده می‌کنیم. فنر یک ماشین کشسان است که می‌تواند تحت فشار بار، منحرف شود. هنگامی که بار برداشته می‌شود، موقعیت اصلی خود را بازیابی می‌کند. به عبارت دیگر، فنر جسمی مکانیکی است که از ماده‌ای با قدرت عملکرد بسیار بالا برای بازگرداندن الاستیک، تشکیل شده است. این موضوع در ماشین آلات مختلف برای جذب ضربه استفاده می‌شود. همچنین در برابر انتقال ضربه و لرزش روی اعضای مختلف حساس ماشین مقاوم است. در اینجا فنر پیچشی معرفی می شود.

verified_user

نحوه عملکرد فنر پیچشی

فنر پیچشی فنری است که به وسیله پیچش کار می‌کند. این طرح متشکل از یک سیم فلزی پیچ خورده است که توسط نیروهای پهلو اعمال شده به یک مارپیچ دست چپ یا دست راست، محکم و پیچیده‌تر می‌شود. فنرهای پیچشی بیش از تنش پیچشی تحت تنش خمشی هستند. فنرهای پیچشی می‌توانند با انحراف پایه‌ها در محور بدنه، انرژی زاویه‌ای را ذخیره و آزاد کنند یا به طور ایستایی مکانیزمی را در محل خود نگه دارند. فنرسازی کبیر فنر، انواع فنرهای پیچشی را مطابق با خواسته مشتریان با ضرافت و کیفیت فراوان تولید می کند.

verified_user

نحوه کار فنر پیچشی

فنر پیچشی به این صورت کار می کند که این فنر در زاویه 90 درجه می‌چرخد. این نیروی مستقیمی که به فنر پیچشی اعمال می‌شود، گشتاور نام دارد و باعث چرخش فنر حول محور خود می‌شود. بسته به نوع انتهای فنرهای پیچشی، هنگامی که نیرو به فنر اعمال می‌شود، فنر سعی می‌کند که از آن موقعیت خارج شود. بنابراین، میله‌های انتهای فنر به منظور نگه داشتن فنر در همان موقعیت تعبیه شده‌اند.

TORSION SPRINGS
TORSION SPRINGS
تولید فنر پیچشی
TORSION SPRINGS
فنر پیچشی کبیر فنر
TORSION SPRINGS
فنرپیچشی کبیر فنر
فنر پیچشی
انواع فنر پیچشی
فنر پیچشی
کبیرفنر تولید کننده فنر پیچشی تک سیم پیچ و فنر پیچشی دو سیم پیچ
verified_user

انواع فنر پیچشی (TORSION SPRINGS)

به طور کلی دو نوع فنر پیچشی وجود دارد:

  • فنر پیچشی تک سیم پیچ

  • فنر پیچشی دو سیم پیچ

فنرهای پیچشی دوتایی، دو فنر پیچشی منفرد متصل هستند. آنها با هم کار می‌کنند تا گشتاوری را که یک فنر تولید می‌کند دو برابر کنند. اندازه‌های فنرهای پیچشی از مینیاتور که در دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌شود تا فنرهای بزرگ پیچشی که در واحدهای کنترل صندلی استفاده می‌شود، موجود است. گریدهای مواد مورد استفاده در فنرهای پیچشی، همان مواد فنرهای فشاری است که از فولاد طبیعی فنر تا آلیاژهای نیکل، آلیاژهای تیتانیوم و آلیاژهای مس را شامل می‌شود.

verified_user

نحوه حرکت فنر پیچشی (TORSION SPRINGS)

حرکت چرخشی فنرهای پیچشی امکان یک شیء الاستیک انعطاف پذیر را برای ذخیره انرژی مکانیکی، هنگام پیچ خوردن فراهم می‌کند. هنگامی که فن پیچ خورده باشد، متناسب با مقدار (زاویه) تاب خورده، نیرویی (در واقع گشتاور) در جهت مخالف اعمال می‌کند.

فنرهای پیچشی، فنرهای مارپیچی هستند که یک گشتاور یا نیروی چرخشی اعمال می‌کنند. انتهای فنرهای پیچشی به اجزای دیگر تکیه داده می‌شوند و هنگامی که اجزای اطراف مرکز فنر می‌چرخند، فنر سعی می‌کند آنها را به حالت اولیه برگرداند.

verified_user

کاربرد فنر پیچشی (TORSION SPRINGS)

فنرهای پیچشی متداول، در پین‌های لباس، درب‌های کشویی، درب‌های گاراژ و کلیپ‌بوردها استفاده می‌شوند. همچنین از فنرهای پیچشی برای کاربردهای لولا، تعادل و بازگشت اهرم استفاده می‌کنند. یک نمونه کامل از فنر پیچشی مارپیچ، تله موش است. هنگامی که تله تنظیم می‌شود، میله به عقب کشیده می‌شود که فنر را بارگیری می‌کند. هنگامی که تله موش تحریک می‌شود، فنر بارگیری شده میله را وادار به بستن سریع می‌کند. مثال دیگر لولاهای درب است که به طور معمول از فنرهای کوچک پیچشی ساخته می‌شوند که این فنرها به درب اجازه می‌دهند تا بر روی لولای خود به حالت اولیه بازگردد.

فنر پیچشی مارپیچ
فنر پیچشی مارپیچ کبیر فنر
فنر پیچشی تله موش
فنر پیچشی تله موش کبیر فنر
فنر-پیچشیtorsion-spring-600x519
فنر پیچشی مارپیچ
verified_user

ساخت فنر پیچشی (TORSION SPRINGS)

در شرکت فنرسازی کبیر، فنرهای پیچشی به هر شکل و اندازه‌ای ارائه می‌شوند: فنرهای کوچک، بزرگ، با طول طولانی و پیچش دو برابر می‌توانند با توجه به نیازهای خاص مشتری تولید شوند. فنرهای پیچشی ما در ابعاد 0.3 میلیمتر تا 26 میلیمتر با سیم ساخته شده و قطر بدنه، طول، گام و انتخاب مواد همه مطابق مشخصات مشتری است.

verified_user

سفارش تولید فنر پیچشی

اگر به دنبال فنرهای پیچشی استاندارد هستید، می‌توانید مشخصات مورد نظر خود را با ما در میان بگذارید. متخصصان فنرسازی کبیر می‌توانند هر گونه طرح نهایی قابل تصور را ارائه دهند و حتی در صورت لزوم می‌توانند طرح‌های کاملا سفارشی جدیدی را طراحی کنند.

هم اکنون جهت استعلام قیمت فنر پیچشی و یا سفارش ساخت فنر پیچشی میتوانید از فرم ثبت سفارش ساخت فنر سفارش خود را ثبت نمایید .

فرم سفارش ساخت فنر پیچشی

فهرست